Perry Regional Tournament

 In Tournament

Performance Martial Arts had over 40 students compete at the Perry Regional Tournament on November, 12.

RESULTS:

4th and 5th Degree Black Belt Division

Mark Webb placed 1st in Traditional Weapons, Sparring, Creative Weapons, Extreme
Weapons, Extreme Forms and 2nd in Traditional Forms and Creative Forms.

2nd and 3rd Degree Black Belt Division

Jennifer Hardy placed 2nd in Weapons and 3rd in Sparring and Forms

1st Degree Black Belt Division

Marge Sprott placed 3rd in Forms and Sparring

Kyle Turner placed 2nd in Forms and Weapons and 3rd in Sparring

Color Belt Division

Jay Johnson – 3rd in Weapons and Sparring

Madison Swain – 1st in Sparring, 2nd in Weapons, and 3rd in Forms

Anna Leigh Coody – 4th in Weapons

Patrick Horsley – 4th in Sparring

Jay York – 1st in Forms, Weapons and Sparring

Clay York – 1st in Forms and 2nd in Weapons

Ian Willis – 3rd in Forms

William Horsley – 1st in Sparring and Weapons, and 4th in Forms

Jacqueline Wang – 1st in Forms

Alexander Wang – 1st in Sparring and Weapons

Nicole Sinnott – 1st in Forms and Weapons and 2nd in Sparring

Alex Sinnott – 3rd in Sparring

Anita Sinnott – 4th in Forms

Garith Chaney – 1st in Forms, Weapons and Sparring

Christian Dawson – 1st in Forms, Weapons and Sparring

Matthew Dawson – 1st in Forms, Weapons and Sparring

Duane Cunningham – 3rd in Forms and Sparring

Richard Hartnitt – 3rd in Weapons

Mandy Lane – 1st in Forms and Sparring

Seaborn Williams – 2nd in Sparring and 3rd in Forms

Christian Martinez – 1st in Forms and 3rd in Sparring

Paul Massari – 4th in Forms

Keith Strickland  Р4th in Forms

Zada Wilson – 2nd in Forms and 1st in Sparring

Teresa Hamiliton – 1st in Forms and Weapons and 2nd in Sparring

Zachary Coody – 4th in Forms

Dawson Norris – 1st in Weapons, 2nd in Forms and Sparring

Lexi Colbert – 1st in Forms and Sparring

Sean Northcutt – 2nd in Sparring and 3rd in Forms

Matthew Godwin – 1st in Forms and 3rd in Sparring

J.T. Davis – 2nd in Weapons

Patrick Grove – 1st in Sparring and 2nd in Forms

Lukas Smidtas – 1st in Weapons and Sparring and 2nd in Forms

Maddy Lawson – 2nd in Sparring and 3rd in Forms

Jackson Lawson – 3rd in Sparring

Nathan Lawson – 3rd in Forms

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search